ozonowanie-samochodu-wirus

Wszystkie nasze samochody przeznaczone do wynajmu są na bieżąco przygotowywane do wydania, z użyciem odpowiednich środków czyszczących, przeznaczonych do mycia nadwozia oraz czyszczenia wnętrza pojazdu.

System klimatyzacji w samochodach jest czyszczony sezonowo z użyciem środków dezynfekujących.
W obecnej sytuacji pandemii dodatkowo przeprowadzamy ozonowanie wnętrza samochodu.

Nie pobieramy opłat z tytułu przygotowania samochodu do wynajmu, traktując bezpieczeństwo naszych klientów jako piorytet.

Czy ozonowanie samochodu pomaga zwalczyć koronawirusa COVID-19 ?
Pytanie powtarzane w branży motoryzacyjnej, usługa oferowana przez warsztaty i myjnie samochodowe, dla firm, wypożyczalni samochodów i wszystkich posiadaczy samochodów.
Ozonowanie to skuteczna metoda przeprowadzenia dezynfekcji pojazdów, a zwłaszcza systemu klimatyzacji. Silnie utleniający gaz pozwala zwalczyć mikroorganizmy, grzyby czy pleśnie.  

Jak wygląda proces ozonowania?
Urządzenie zwane ozonatorem uruchamia się na określony czas po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania. Rosnące stężenie ozonu, powstającego na skutek wyładowań elektrycznych zachodzących we wnętrzu ozonatora, dezynfekuje wszystkie powierzchnie we wnętrzu pojazdu. Aby zwiększyć skuteczność, zaleca się przeprowadzenie ozonowania w aucie z włączonym układem klimatyzacji ustawionym na możliwie niską temperaturę i przy zamkniętym obiegu powietrza.
Po zakończeniu procesu wnętrze samochodu należy wywietrzyć, by stężenie ozonu wróciło do normalnego poziomu.

Co ze skutecznością ?
Skuteczność ozonowania w walce z patogenami koronawirusa nie została potwierdzona naukowym badaniami. Wielokrotnie dowiedziono skuteczności w niszczeniu komórek bakteryjnych, natomiast wpływ na wirusy, a w szczególności nowy wirus COVID-19 to nadal predmiot badań na świecie.

Jak zatem dezynfekować samochody ?
Stacje sanepidu zalecają, aby wnętrze pojazdu wywietrzyć, a następnie zdezynfekować przy użyciu płynu dezynfekującego i ręczników papierowych, koncentrując się na często dotykanych powierzchniach płaskich i elementach wyposażenia czy sterowania samochodem czyli kierownica, gałka zmiany biegów, hamulec ręczny, klamki wewnętrzne i zewnętrzne samochodu, pozostałe włączniki, gałki przełączników i uchwyty. Tapicerkę foteli warto zdezynfekować płynem w sprayu lub aerozolu i pozostawić do wyschnięcia. Natomiast dywaniki gumowe spod stóp należy umyć i zdezynfekować.
Ozonowanie można zastosować jako opcję dodatkową po zrobieniu powyższych zaleceń.

Możliwość komentowania jest wyłączona.