wyjazd na ferie


Nie czekaj, zabierz dzieciaki na ferie, najlepiej w góry, gdzie zimowe szaleństwo już trwa ! Wypożycz samochód, zapakuj sanki, narty czy snowbord i w drogę.

Decydując się na podróż samochodem, warto wypożyczyć samochód, który jest  odpowiednio wyposażony i przygotowany do zimowej jazdy. Wystarczy, że zadbasz o rezerwację noclegów, wybierzesz zimowe atrakcje i zaplanujesz wyjazd, natomiast my zatroszczymy się o bezpieczną podróż dla Ciebie oraz rodziny. Zimowe warunki drogowe stanowią wyzwanie dla samochodów i kierowców, dlatego wszystkie nasze samochody są wyposażone w opony zimowe – bez żadnej dopłaty za ich użytkowanie. Dodatkowo w samochodach są niezbędne zimowe akcesoria czyli skrobaczka do szyb, szczotka do śniegu, kamizelka odblaskowa. Warto również zabrać linkę holowniczą oraz łańcuchy śniegowe na koła. A do celu doprowadzi nawigacja samochodowa.

Na zimowy wyjazd warto zabrać własny sprzęt do sportów zimowych. W takiej sytuacji polecamy wypożyczyć samochód typu Skoda Superb kombi. Pojemny bagażnik pomieści aż do 630 kg bagażu, a nawet sanki, specjalny tunel pomiędzy tylną kanapą a bagażnikiem zmieści 4 pary nart lub deskę snowbordową. Jest to wygodny i bezpieczny sposób na ich przewożenie. Pakując sprzęty zwróć uwagę na równomierne rozłożenie bagaży oraz ich zamocowanie.

jak spakowac narty do samochodu skoda superb kombi bagaznik skoda_superb_kombi

Gdzie warto wybrać się na ferie ?

Karpacz
Karkonosze to łagodne, dobrze oznakowane szlaki zimowe, liczne schroniska. W Karpaczu są doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, bo oprócz narciarstwa można wybrać łyżwy, alpejski tor bobslejowy, jest rynna snowboardowa i ścieżka saneczkowa. Dla młodszych dzieciaków jest miasteczko Western City, gdzie można strzelać z łuku indiańskiego, rzucać do celu nożem, włócznią, rywalizować we wspinaczce.

Tatry
Zimowa stolica Polski czyli Zakopane oferuje mnóstwo atrakcji: można wjechać kolejką na Kasprowy Wierch albo Gubałówkę, spacerować pod reglami, jeździć tradycyjnie na nartach czy łyżwach. Odważniejsi mogą pojeździć skuterem śnieżnym albo psim zaprzęgiem, a góralski kuligi z pochodniami to atrakcja dla całej rodziny.
Dla relaksu warto skorzystać z basenów termalnych i aquaparków: Terma Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Termy Szaflary, Gorący Potok, Termy Chochołowskie.

ferie-zima-kulig-zakopane


Białowieża

W czasie ferii zimowych można zobaczyć prawdziwą zimę w pradawnym lesie czyli w Puszczy Białowieskiej. Tereny Puszczy Białowieskiej są dzikie, lasy wyjątkowe ze względu na walory przyrodnicze, a zimą puszcza nabiera szczególnego majestatu. Puszcza Białowieska to królestwo żubra, którego zimą jest znacznie łatwiej wytropić dzięki śladom na śniegu. Można zabawić się w tropiciela pod fachowym okiem przewodnika, pieszo bądź na nartach biegowych czy zorganizować kulig po lasach. W samym sercu dzikich lasów znajduje się Białowieża, główne centrum turystyczne, z siedzibą parku narodowego, muzeum, cerkwią, hotelami i kwaterami agroturystycznymi.
zima-puszcza-zubry

Pozostaje życzyć białych ferii, bezpiecznych zjazdów i udanej zabawy 😉

Dodaj komentarz